Kód: 9252

Dětská rostoucí židle -růžová

Neohodnoceno
3 909 Kč / ks
Skladem
Kategorie: Dřevěné rostoucí židle
Záruka: 2 roky

Lze nastavit:

- Výšku a hloubku sedu - 5 výškových poloh sedátka
- Výšku a hloubku podnožky - 8 poloh podnožky
- Zádovou opěrku – 4 možnosti nastavení

- Nejvyšší nastaveni sedátka do výšky 61 cm.
- Nejnižší nastavení sedátka do výšky 44 cm.
- Možnost nastavení podnožky po 4,5 cm od 11 cm do maximální výšky od země 44 cm.
- Nastavit hloubku sedu a hloubku podnožky lze plynule (posunutím v drážce).

 

Sedátko, podnožka i opěrky, leží v drážkách v bocích židle, boky jsou k sobě přitaženy dvěma kovovými svorníky. Tento systém umožňuje velmi rychlé a jednoduché přestavení na požadovanou velikost. Když už je horní, zkrácené, sedátko nedostačující, vzájemně je zaměňte s podnožkou. Tím získáte větší hloubku sedu.

Konstrukce židle Jitro znesnadňuje dětem houpání a je velmi stabilní i při různé dětské "akrobacii".

Délka využití:
Začátek používání židle by měl být až v době, kdy se dítě samo posadí (cca 6 - 9 měsíců), do doby, kdy pohodlně dosáhne na zem z běžné židle cca 13 - 15 let.

Celkové rozměry židle:
- výška: 85 cm
- šířka: 43 cm
- hloubka: 48 cm

Šířka sedátka: 40 cm
Hloubka sedátka: 31,5 cm
Hmotnost: 7 kg
Nosnost židle: 100 kg

Materiálem je tvrdé bukové dřevo v několika barevných provedeních. Židli lze dodat také bez povrchové úpravy.

Povrchová úprava:
Použitá lepidla, lazurovací laky a barvy, jako i celá židle, jsou atestovány dle EN 71. Laky a barvy jsou určeny na hračky a jejich výrobcem je švédská firma Becker Acroma.

Povrch židle udržujte výhradně pomocí přípravků určených na ošetřování dřeva, bez abrazivních složek, aby nedošlo k porušení laku.

Pozor! Je nutné čas od času kontrolovat utažení šroubů, protože dřevo „pracuje“, aby nedošlo k vysunutí sedáku a úrazu dítěte.

Také se za čas může stát, že dojde k vysunování sedáku i při utažených šroubech. Jednoduchou opravou je pak vložení do drážky se sedákem nebo podnožkou kusu gumy z duše nebo jiného pružného materiálu a opětovného přitažení šroubů.

Podrobný popis
Umožňuje dítěti sedět u stolu ve výšce dospělých a přitom poskytuje oporu pro jeho nohy i páteř. Doporučené použití v době, kdy se dítě samo posadí (9. měsíc), do doby, kdy pohodlně dosáhne na zem na běžné židli (cca 15 let). Konstrukce židle znesnadňuje dětem houpání a je velmi stabilní.

Barvy sedáku hnědá, červená, modrá, žlutá, zelená, lněná, červená s potiskem, žlutá s potiskem, modrá s potiskem.

Opěrka pod nohy má větší hloubku než sedátko. Poté, co dítě vyroste tak, že zkrácené sedátko je mu nepohodlné, vzájemně je zaměníme, nebo zkrácené sedátko úplně odložíme. Tím získáme klasickou židli pro dospělé.

Sedátko má zaoblenou přední hranu a pohodlné sezení je zajištěno i snadno udržovatelným molitanovým sedákem. Nastavení je velmi jednoduché, provádí se povolením dvou šroubů (pomocí běžného či křížového šroubováku) na boku židle, umístěním sedátek do požadované polohy a opětovným utažením šroubů.

Židle roste s dítětem, protože sedátko, podnožka i opěrky, které jsou zasunuty v drážkách v bocích židle, jsou nastavitelné. Boky jsou k sobě přitaženy dvěma kovovými svorníky. Tento systém umožňuje velmi rychlé a snadné přestavění, ale také úpravu všech rozměrů, ke kterým během růstu dítěte dochází, tedy i hloubky sedu.

Při objednání dětské rostoucí židličky Jitro si prosím zvolte barvu sedáku (např. židlička přírodní lakovaná a sedák červený).
Molitanový sedák je součástí setu.

  • Dětská rostoucí židle Jitro Klasik je vhodná pro děti, které již nepotřebují k židli dřevěný pultík.
  • Židle Jitro Klasik není vhodná pro použití s pultíkem. Pokud máte zájem použít k židli Jitro pultík, doporučujeme Židli Jitro Baby, která splňuje atesty v kombinaci s pultíkem.
  • Židle Jitro Klasik se může přizpůsobit různým výškám pracovních i jídelních stolů. Roste s dítětem, protože umožňuje regulaci všech rozměrů, ke kterým v průběhu růstu dítěte dochází.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
info-kiktrade@volny.cz | +420 774 738 990